zdj. D. Werner/GAiT

TRAMWAJ ŚWIĄTECZNY

fot: zdj. D. Werner/GAiT
.

Już od paru lat w Gdańsku w okresie Świąt jeżdzi  wyjątkowy tramwaj ozdobiony kilkuset metrami lampek choinkowych.

Świątecznie udekorowana czerwona N-ka od będzie kursowała codziennie, po zmroku, od 19-go do 23 grudnia oraz przed Nowym Rokiem od 27 do 29 grudnia. #christmastram  #gaitgdansk.

Przejazdy są bezpłatne, jednak każdy z pasażerów będzie mógł drobnymi datkami wesprzeć tych najbardziej potrzebujących. Datki w tramwaju będą zbierać wolontariusze Fundacji Hospicyjnej.

Przy okazji spółka Gdańskie Autobusy i Tramwaje zachęca wszystkich miłośników komunikacji miejskiej i fotografii do udziału w konkursie fotograficznym „Christmas Tram”.
Należy wykonać zdjęcia przedstawiające tegoroczną gdańską N-kę przyozdobioną świątecznymi światełkami, opublikować zdjęcie na portalach społecznościowych i oznaczyć #christmastram oraz #gaitgdansk.

Autorzy najlepszych zdjęć otrzymają specjalne noworoczne upominki przygotowane przez GAiT.

 

Ratujmy orangutany

W tym roku w N-ce pojawi się specjalna atrakcja. Będzie to orangutanica Raja, a dokładnie naturalnych rozmiarów maskotka przedstawiająca to sympatycze zwierzę. Jej podróż w świątecznym tramwaju nie jest przypadkowa. Przez masową produkcję oleju palmowego wycinane są lasy, w których mieszkają orangutany i gatunek ten zagrożony jest wyginięciem. Szacuje się, że do 2025 roku 86% tych zwierząt może wyginąć. Jedyne orangutany w Polsce żyją w naszym dańskim Ogrodzie Zoologicznym.

Post Author: admin